Inwestycja na lata w domy drewniane

Domy drewniane, czyli jakie?

Myśląc o domach drewnianych najczęściej przed oczami stają góralskie karczmy zbudowane z bali. Jest to jedna z opcji. Drugą są domy szkieletowe, również drewniane, ciepłe i piękne.
Jak podzielić domy drewniane, by usystematyzować wiedzę i wybrać taki dom, którego się naprawdę pragnie?


Domy drewniane mogą być zbudowane z bali. Są to domy ekologiczne, stosunkowo tanie, metr kwadratowy ściany kosztuje nawet od czterystu złotych. Oczywiście o cenie decyduje grubość bali i wielkość domu. Takie domy buduje się szybko. Jednak nie tylko to jest ich zaletą. Domy drewniane z bali mają od razu gotową elewację. Dbać trzeba jedynie o jej okresowe odnawianie i konserwację. Ocieplenie w takich domach, jeśli jest stosowane, znajduje się w konstrukcji. Jednak domy drewniane są ciepłe same przez się, można więc z tego etapu budowy zrezygnować równocześnie zmniejszając koszty.Ciepły dom osiąga się przez odpowiednią grubość bali.

Drugim rodzajem domów drewnianych są domy szkieletowe. Ich cała konstrukcja oraz elementy wykończeniowe zbudowane jest z drewna. Cały dom składa się z gotowych elementów składanych ze sobą na miejscu budowy, dzięki czemu ich budowa również bardzo szybko postępuje. W odróżnieniu od domów drewnianych z bali, ocieplenie znajduje się pomiędzy ścianami zewnętrznymi, a wewnętrznymi. Ich cena zaczyna się od sześciuset złotych za metr kwadratowy domu.

dom-z-bali
Bez względu na to, jaki typ domu drewnianego się wybierze, należy pamiętać, że o drewno należy dbać i odnawiać je co jakiś czas specjalnymi do tego celu przeznaczonymi preparatami. Dzięki temu domy drewniane cieszą się ogromną, od lat niesłabnącą popularnością, bo przy niewielu zabiegach pozostają piękne przez wiele lat.

Napisz komentarz do: "Domy drewniane, czyli jakie?"