Inwestycja na lata w domy drewniane

Domy szkieletowe, czyli co to tak naprawdę jest

Technologia, w której powstają domy szkieletowe nazywana jest również technologią kanadyjską. Polega ona na tym, że na gotowym fundamencie buduje się szkielet domu. Szkielet zbudowany jest ze słupów i belek drewnianych, łączonych przy pomocy gwoździ, kleju lub specjalnych do tego celu przeznaczonych łączników. Pojawiają się też konstrukcje stalowe. Tak stworzoną konstrukcję należy wykończyć. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne montuje się z gotowych, prefabrykowanych elementów na miejscu budowy. Najczęściej wykonuje się je z drewna, w środku z boazerii, ale również dostępne są opcje z wykończeniem wnętrz płytami gipsowo kartonowymi. Pomiędzy ścianami znajduje się warstwa termoizolacji, najczęściej z wełny mineralnej, która w połączeniu z drewnianymi ścianami tworzy dom energooszczędny i ciepły. Dodatkowo jest to dom ekologiczny. Zbudowany z naturalnych materiałów, komponujący się z otoczeniem stanowi alternatywę dla ciężkiego budownictwa. Domy szkieletowe mają również cieńsze ściany w porównaniu do domów tradycyjnych, a jednocześnie przez zastosowanie ciepłego drewna, są domami ciepłymi.

dom-drewniany-1

Domy szkieletowe nie są domami jednakowymi. Istnieje możliwość zbudowanie każdej bryły, wybranej przez klienta. Mogą to być zarówno domy parterowe, jak i piętrowe, a nawet podpiwniczone. Jest to technologia, która pozwala budować różnorodne domy. Również kolory elewacji pozostają w gestii właściciela. Należy jedynie wybierać farby i lakiery, które przeznaczone są do zewnętrznej pielęgnacji drewna. Trzeba więc zwrócić uwagę, czy mają w sobie preparat owadobójczy, czy są ogniotrwałe i czy konserwują drewno przed warunkami pogodowymi.
Domy szkieletowe to sposób na szybkie i tanie wybudowanie energooszczędnego, ekologicznego domu. Buduje się je maksymalnie w cztery miesiące, nie licząc czasu oczekiwania na materiał, a koszt materiałów jest nieporównywalnie niższy od materiałów do budowy tradycyjnego domu.

Napisz komentarz do: "Domy szkieletowe, czyli co to tak naprawdę jest"